Ajatuksia vuoden pimeinpänä päivänä

Tämä syksykausi on tänä vuonna ollut jotenkin enemmän väsyttävämpää aikaa kuin aiempina elämäni vuosina vai kuvittelenko vain. Ja toisaalta taas sitten koen, että tämä syyskausi on kulunut tosi nopeasti. Jotenkin aiempaa nopeammin. Johtuu ehkä vanhenemisesta tms. En tiedä kyllä mistä.

Huomisesta lähtien päivä pitenee jälleen. Tammikuussa tämän jo huomaa. Ainakin jo sitten, kun minulla on lomaa. Lomaankaan ei ole enää pitkä aika. Se on kivaa.

Tänään minua ei väsytä yhtään. Olen ollut miehen kanssa täällä kotona vaan. Tai käytiin me kävellen Prismassa. Oli ihan hyvä kävelysää. Teki ihan hyvää se kävely.

Joulu on jo ihan lähellä. On kivaa viettää läheisten kanssa aikaa nyt ja sitten. Valoakin alkaa olla taas joka päivä vähän enemmän.

Hyvää yötä ja nähdään taas!

-Sanna-

Hyvinvointi Oma elämä Mieli Ajattelin tänään