Ihanaa, kun on vapaata

Nyt sitten olisi kaksi vapaapäivää edessä. Työputki tuli taas tehtyä päättyen kahteen yövuoroon. Ihan väsynythän sitä nyt on, mutta kyllä tässä vähitellen taas toipuu työn rasituksesta.

Tänään oli outo tilanne illalla täällä kotona ollessani, kun joku soitti ovikelloani. En avannut ovea. En edes mennyt katsomaan, että kuka oven takana oli, koska en odottanut kenenkään tulevan käymään. Kukaan ei nimittäin tule nykyään kyläilemään ellei sitä ensin ole sovittu. Ja jos se olisi ollut joku tuttu niin olisihan hän sitten ollut minuun yhteydessä jotenkin, kun en avannut.

Todennäköisesti siis kyseessä joku kaupustelija tms. Niitä on aina joskus liikkeellä. Ihmettelen vaan, miksi joku viitsii liikkua soittelemassa toisten ovikelloa nykypäivänä. Harva kuitenkaan avaa oveaan, jos ei odota vieraita.

Nyt väsyttää sen verran, että en kirjoita enempää tänään. Huomenna on taas päivä uusi. Hyvää yötä ja nähdään!

-Sanna-

 

 

hyvinvointi ajattelin-tanaan mieli oma-elama
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.