Mistä edes kirjoittaisin?
Istun kotona sohvalla ja mietin, että mitä kirjoittaisin. On alkanut tuntua siltä, että työpäivinä voisi jättää kokonaan kirjoittamatta. Olisiko se parempi?
Voisi kokeilla jonkin aikaa niin, että kirjoitan vain vapaapäivinä. Silloin saisi ehkä tehtyä järkevämpiä postauksia. Tai sitten niissä ei olisi aina samaa sisältöä.
Ehkäpä juuri tämä jokapäiväinen kirjoittaminen väsyttää minua. Ja pohjimmiltani en ole edes sellainen ihminen, joka nauttii olla julkisuudessa.
Sitten on juuri se, että saat välillä ilkeitä kommentteja. Niihin kyllä oikeastaan olen jo elämäni aikana tottunutkin. En oikeastaan välitä niistä.
Kaikkein eniten postaustauoissa minua pelottaa, että menetän lukijani ja blogilistan sijoituksen. Rahaa en menetä, koska ei tästä mitään maksetakaan.
Hmm… Täytyy miettiä, mitä teen. Mutta nyt kyllä menen pesemään hampaat ja nukkumaan!
Hyvää yötä!
Nähdään!
-Sanna-
Kuva on Pixabaysta!