Oletko jo ihan kyllästynyt Koronavirus tilanteeseen?
Minua todellakin jo kyllästyttää tämä maailmalla ja meillä riehuva koronaviruspandemia. Tuntuu, että kaikki asiat pyörivät vain tämän asian ympärillä. Ja aina joudutaan laittamaan kaikki siihen liittyvät asiat etusijalle. Toki näin kuuluu toimiakin. Mutta siis kyllä tämä asia jo pikkuhiljaa alkaa todellakin ärsyttää kärsivällisintäkin ihmistä.
Kyllä elämä oli ennen helppoa ja ihanan vapaata. Nyt tarvitsee miettiä kaikki tekemiset tarkkaan ja elämä on suhteellisen rajoitettua. Elämä pyörii aika pitkälle kodin ja työpaikan ympärillä. Parempi sekin tosin kuin vain kodin ympärillä. Itse koen itselleni sopivaksi, että pääsen liikkumaan ja siis maski naamalla tietty liikun bussissa jne.
Treffeillä on onneksi vielä voinut käydä. Pelkään, että tulee vielä vaihe, jolloin ei voida tavata. Toivottavasti näin ei tule käymään.
Mutta ei tänään enempää tätä. Halusin vain purkaa tänne tämän ahdistukseni asiasta. Nukkumaan pitää myös päästä!
Nähdään!
-Sanna-