Ruokavalio ja liikuntatottumukset kuntoon?
Edellisessä elämänvaiheessani ajattelin, että kyllä sitten laitan kroppani kuntoon, kun siirryn tähän uuteen elämänvaiheeseeni. Nyt olen ollut tässä uudessa vaiheessa 9 päivää ja huomaan, että en ole lisännyt yhtään liikuntaa ja olen syönyt jonkin verran herkkujakin melkein joka päivä. Näin ei nimenomaan pitänyt käydä.
Mutta jotenkin vaan tuntuu, että väsymys painaa ja ulkonakin on kylmää ja märkää. Elämäntapamuutos pitäisikin ehdottomasti aloittaa ruokavalion kuntoon laittamisella. Leipääkin olen edelleen syönyt, vaikka minun piti jättää se kokonaan.
Olisi hyvä saada ohjelmaan takaisin lihaskuntojumppaa sekä joogaamista. Ehkäpä aktivoin kohta taas Yogaiatilini. Sen avulla on helppoa jumpata kotona. Ja en ole tunkenut vielä tätä asuntoani ihan täyteen, joten tilaakin jumppamatolle on.
Yritän tsempata jatkossa! Kyllä se väsymyskin katoaa, kun elämäntavat ovat kunnossa.
Nähdään!
-Sanna-
Kuva on Pixabaysta!