Sunnuntai-illan väsymys
Juuri nyt istun sohvallani ja kirjoitan tätä postausta. Olin tänäänkin iltavuorossa. Kotiin tultuani söin iltapalaa, tiskasin ja kävin suihkussa. Iltavuoron jälkeen on aina nälkä ja tunne siitä, että suihkuun on päästävä. Myös tiskit minun on tiskattava, koska en halua, että aamulla on keittokomero täynnä likaisia astioita. Ja siis pienet tiskit minulla täällä on iltavuoropäivinä.
On ihanaa olla sohvalla maha täynnä ja suihkunraikkaana. Tässä tilassa alkaa aina unettaa. Nytkin silmät alkavat taas lupsua kiinni. Vielä olisi hammaspesut ja meditointi edessä. Luulen, että nukahdan taas tuon harjoituksen aikana. Niin on käynyt nyt useamman kerran.
Nyt on paras lopettaa ennen kuin tähän tekstiin tulee pelkkää zetaa. Niinkin on joskus käynyt, mutta siis en tietenkään ole julkaissut sellaista.
Hyvää yötä ja nähdään!
-Sanna-