VIDEOTUTORIAL: 6 Juhlakampausta alle 6 minuutissa

helpotkampaukset.jpg

Huomenta, ja ihanaa viikonloppua!

Päätin tällä viikolla ex tempore kuvata hiustutorialin viime lauantain kampauksesta. Laitoin kaksi kameraa kuvaamaan, unohdin siivota ympäriltä  (huom. kynsilakkapullo keskellä sohvaa ja pyykkiteline takana) ja esimerkiksi kammata hiukset(!) ennen aloitusta 😀 Eipä siinä, tässä nyt sitten muutama helppo kampaus videolla. Keksin kesken kaiken, että voisin näyttää useamman eri variaation, johon tätä kuminauhasysteemiä voi käyttää. 

Sanottakoon vielä sen verran, että kampauksiin ei tarvita lakkaa, ei tupeerauskampaa, kuivashampoota tai ainuttakaan pinniä (mikäli ei halua). Joten näissä onnistuu varmasti kuka tahansa. Ainoa, mitä tarvitset kampauksii, on kuvassa näkyvä Pink Pewter-hiuspannan (tai vastaavan). Suosin itse näitä, sillä ne pysyvät samettipinnan takia koko illan paikallaan, eivätkä syö hiuksia. 

On muuten täysin mysteeri, miksi yhdessä kohtaa videota ääni ja liike ei ole synkassa 😀 Se palautuu kuitenkin videon edetessä oikeille uomilleen. Tässä vielä vähän harjoitellaan. Oma ohjenuorani kaikkeen tekemiseen on, että on parempi tehdä ja tuottaa ulos asioita, jotka eivät ole täydellisiä. Virheistä oppii parhaiten ja tietty myös muiden antamasta kritiikistä. 

https://youtube.com/watch?v=9t3fJuAwaSk%3Frel%3D0%26showinfo%3D0

kauneus hiukset
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.