Fab 5 on täällä taas!

 

sub-buzz-11447-1512690253-2.jpg

 

Vuosikausia, suosikkiasiani viikonloppuisin oli hengailla poikabestikseni luona. Katsoimme aina Queer Eye For the Straight Guytä ja joimme viiniä. Ja siinä sivussa puimme kaikkia elämän ongelmia. Joskus nämä illat päätyivät baariin, toisinaa taas vaan nukahdin Fab Five-putken jälkeen hänen sohvalleen. 

Sarja oli viihdyttävä ja kiva, vaikka muuttumisleikeistä montaa mieltä voisikin olla. Kuitenkin Fab Five hoiti mielestäni homman aina sympaattisesti ja kivalla fiiliksellä ja muutoksissa otettiin huomioon myös tyypin oma persoona. 

 

08-queer-eye-cast.w600.h315.2x.jpg

 

Siksi olinkin innoissani kun huomasin että Netflixiin on saapunut sarjasta uusi versio, uudella stailausjoukolla.

Pelotti vähän painaa play:tä, entä jos vanha suosikki onkin IHAN SUHU? Muutaman ekan jakson perusteella meno vaikuttikin hyvältä ja ekan jakson lopussa alkoi ihan itkettää, oli jotenkin niin sympaattinen muuttujatyyppi kyseessä. 

Ihanaa hömppää, joskus tunteisiin(kin) vetoavaa sellaista!

 

—-

 

 

 

 

kulttuuri suosittelen suosittelen
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.