Ystävä-Tinder on vihdoin täällä!

Näyttökuva 2016-01-30 kohteessa 0.44.45.png

Muutettuani ulkomaille olen luonnollisestikin pohtinut tätä asiaa paljon: Mistä löytää samanhenkisiä ystäviä?

Miehiä on helppo tavata: Tinderissä, Instagramissa, kahvilajonoissa ja baareissa, mutta entä naispuolisia ihmisiä? Jos näkee kadulla kivanoloisen naisen, voiko sitä pyytää kahville? No ei voi. 

Ystävä-Tinder -appsia suunnittelin jo itse hetki sitten (olisin nimennyt sen Frienderiksi, tietty) mutta nyt se on oikeasti tehty. 

Vina on suunniteltu San Franciscossa ja se on ihan uusi juttu, vasta betaversiona. Mutta eiköhän sitä pian pääse oikeasti swaippailemaan kenen naisen kanssa haluaisi mennä kahville tai viinille. 

Loistavaa! Hyvä juttu tässä appsissa on myös se, että se on vain naisille. Sieltä tulee siis puuttumaan kokonaan ne miehet, jotka haluavat olla kanssasi vain ystäviä ja kahden viinilasillisen jälkeen tunkevat kielensä korvaasi. Just sayin´.

—-

Vina on ladattavissa App Storesta iPhonelle. Kuvankaappaus Vinan Instagramista. 

—-

Amazing! The friend-Tinder is finally here and it´s called Vina. 

suhteet ystavat-ja-perhe oma-elama
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.