Päivän asu Helsingin kattojen yllä

Vappuviikonloppu alkaa tulla pikku hiljaa päätökseensä, ja huomenna palataan takaisin töihin ja arkeen. Toivottavasti teillä on ollut yhtä onnistunut viikonloppu kuin minulla!

Mun viikonloppu alkoi siskosten hemmottelupäivällä Helsingissä, ja siitä mulla olisikin paljon kerrottavaa! Meillä kotona ei vain netti jostain syystä tällä hetkellä toimi, enkä tykkää kirjoittaa postauksia, tai käsitellä kuvia puhelimella, joten tänään tyydyn esittelemään mun eilisen asun. Toivottavasti saan netin kuntoon huomenna!

OI000090.jpg

OI000095.jpg

OI000096.jpg

OI000091.jpg

Nämä kuvat on Sokos Hotel Vaakunan kymppikerroksesta. Melkoiset maisemat, eikö? Pientä sadetta uhmaten kipusimme siskon kanssa terassille nappaamaan pikaiset asukuvat ennen aamupalaa.

Viimeiseen hyiseen huhtikuun päivään heräilevä Helsinki oli harmaa, mutta niin kaunis! Helsingissä on aina mukava vierailla, ja turistin näkökulmasta Helsinki on täynnä kaikkea ylvästä ja lumoavaa. Ja vaikka sää oli kuin pahimpina marraskuisina räntäsadepäivinä, mahtui meidän vierailuun paljon hyvää ja herkullista. Niistä lisää myöhemmin.

Sininen lintumekko on alelöytö, mistäpä muualtakaan kuin Lindexiltä! Mekko on kivan rento, ja plussana on nuo taskut, jonne voi laittaa kädet, jos niille ei keksi muuta käyttöä :D Mekko taisi olla jopa 70% prossan alessa, jos oikein muistan. Nilkkurit on Skopunktenilta.
OI000092.jpg

OI000094.jpg

OI000093.jpg

Mitä tykkäät lintumekosta? Itse tyykkän tosi paljon, ja veikkaan että tätä tulee kesällä pidettyä paljon!

Entä mitä sun vappuun on kuulunut? Ootko ottanut rennosti, vai bilettänyt villisti?

 

muoti paivan-tyyli trendit ostokset
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.