Päivän asu – rokkaavaa ruutua

Lunta tulvillaan, on raikas talvisää!

Pirteää talvista huomenta! Tänään päivän asussa on rokkaavaa ruutua ja keimailevaa keinonahkaa. 

o.o.d.t..jpgTiedättekö, mikä merkki on noussut viime vuosina yhdeksi mun suosikkivaatemerkiksi? Tämän asun monikäyttöinen ruututunikakin edustaa tätä merkkiä! Kyseessä on ihastuttava JUNAROSE, jonka valikoimista löytyy todella tyylikästä plussakoon muotia kokohaarukalla 38-54.

JUNAROSEn nuorekkaat ja raikkaat vaatteet eivät näytä perinteisiltä plussamuodin kaavuilta, vaan ovat hyvin trendien ajanhermoilla. Vaatteiden leikkaukset imartelevat kurvikasta vartaloa. Aikaisemmin onnistuin löytämään JUNAROSEa vain muutamasta nettikaupasta, mutta nyt merkin vaatteita löytyy suureksi ilokseni ihan täältä Jyväskylästä, O.O.T.D.:n liikkeestä Jyväskylän Keljosta.

Minusta on aina mukavampi sovittaa vaatteita liikkeessä kuin ostaa netistä. Näkee heti, sopiiko vaate itselle, ja saa tarvittaessa asiantuntevan myyjän mielipiteen ja apua vaatteen valinnassa. Ja voin kertoa, että O.O.T.D.:n liikkeessä on ihanan ystävällinen ja asiantunteva palvelu! Oletko jo käynyt?

junarose-ruutupaita.jpg

plussamuoti.jpgEn muista milloin mulla viimeksi olisi ollut ruutupaitaa! Jotenkin en näe itseäni ruutupaitatyyppinä. Kun sain yhteistyössä O.O.T.D.:n kanssa valita muutaman vaatteen heidän valikoimistaan, ihastuin kuitenkin heti tähän rentoon ruututunikaan. Näin heti mielessäni rokkaavan asukokonaisuuden näiden keinonahkaleggingsien, munakoison sävyisten kynsien ja mustien nilkkureiden kanssa. Mukavan rento, mutta kuitenkin naisellinen toimistoasu, jossa viihdyn. Ehkä tästä tunikasta ei tule niin tukkijätkäfiilis, sillä tässä ei ole kauluksia, ja tunikan malli on naisellinen.

Asusteiden vaihdolla tästä tummanpuhuvasta toimistoasusta saa iltamenoihin sopivan. Hiukset sotkunutturalle, isot korvikset ja tummempi meikki, ja olen valmis lemppariartistin keikalle hämyiselle klubille! Sinisävyinen ruutu sopii mainiosti yhteen myös tummien denimfarkkujen kaveriksi. Veikkaan, että tunika saa paljon käyttöä, sillä se on niin mukava päällä!

rokahtava-toimistoasu.jpg

vaatekauppa-jyväskylä.jpg

ruutupaita.jpgTunikan kauneimpia yksityiskohtia on rypytys rinnan kohdalla.

plussakokoinen-paita.jpg

Mitä sanot – ruutupaita jatkoon vai ei? Mitä tykkäät tästä asusta? Liian tumma toimistolle vai juuri hauskan erilainen?

Kivaa uutta viikkoa! Tänne Jyväskylään on ainakin luvattu melkoisia pakkasia, hyrrr! Meidän päivä menee sairastupaa pitäessä.

 

* Ruutupaita saatu yhteistyössä O.O.T.D:n kanssa

muoti paivan-tyyli trendit ostokset
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.