Päivän asu – hempeä hellemekko Italiassa
Ciao! Palaan vielä helteisiin Venetsian reissun tunnelmiin tämän ihanan vaaleanpunaisen kukkamekon muodossa. Ostin Venetsian matkalta kaksi vaatekappaletta, molemmat Promod-nimisestä liikkeestä. Luulin liikkeen olevan italialainen, mutta tarkempi tutkiskelu osoitti liikkeen olevan ranskalainen. Kivannäköisiä vaatteita kauppa pullollaan!
Toinen ostoksistani oli tämä ihana naruolkaiminen hellemekko. Ihastuin mekon hempeyteen. Tarkoitukseni ei ollut ostaa matkalta mitään, mutta jos totta puhutaan, niin kolmenkymmenen asteen paahtava kuumuus pakotti hankkimaan jotain hyvin kevyttä ja ilmavaa. Tämä mekko täytti tarkoituksensa täydellisesti. Se on viileä sekä ihanan romanttinen, ja sopii mielestäni hääpäivämatkalle kuin gelato Italiaan.
Selän naruyksityiskohta on kaunis.
Mekko: Promod Kengät: Ecco Aurinkolasit: Lindex
Mitä tykkät tästä asusta? Onko vaaleanpunainen kukkakuosi liian romanttinen?
Näitä kuvia katsellessa iskee kaipuu takaisin rosoisiin Venetsian maisemiin! Ensi kesällekin on kyllä varattava joku kahdenkeskinen matka!
Suloista sunnuntaita! Lämpöasteita on tänään luvattu Jyväskylään yhtä paljon kuin Venetsian lomalla oli, joten suunnitelmana on veneretki ja paljon uimista ;)