Mielenkiintoinen rusketuslaite – MineTan Nano Mist

Itserusketusfani täällä taas hei. Jos itseruskettavista puhutaan, meikäläiselle mikään ei riitä ja olen jatkuvasti vainuamassa uusia ir-tuotteita. Jos näen jotain mielenkiintoista ja varsinkin jotain innovatiivisempaa kuin perus voiteet ja vaahdot, haluan heti päästä testaamaan.

Törmäsin jo tovi sitten jännittävään ir-laitteeseen jossain somen syövereissä. Huomasin, että merkki toimittaa myös Suomeen, mutta tuotteen kohdalla oli pitkään ”Tulossa pian” -merkintä. Laitoin tuotteen jopa omaksi välilehdekseen, jotta voisin näpsäkästi käydä aina välillä tsekkaamassa tilanteen. Ja vihdoin tuote tuli pitkän väsytystaistelun jälkeen myyntiin! Nyt se on toivottavasti jo kovaa vauhtia tulossa meikäläiselle, sillä laitoin sen samantien ostoskoriin.

Tämä ihmelaite on nimeltään siis MineTan Nano Mist ja meikäläinen on aivan järkyttävän innoissaan! Nano Mist on pieni rusketuslaite, jolla itseruskettava aine sumutetaan iholle. Videoiden perusteella pikku-laite vaikuttaa helppokäyttöiseltä ja supernopealta. Tällainen olisi niin kätsyä ottaa matkalle mukaan, kun isoja ir-vaahtopulloja ja hanskoja ei oikein huvittaisi kuljettaa mukana.

Tilasin laitteen siis merkin omalta nettisivulta noin 80 eurolla, mutta nyt huomasin, että se on myynnissä myös Lookfantastic.fi:ssä* ja koodilla HUHTIKUU saa 15% alennusta ostoksesta eli tilaisin mieluummin sieltä 🙂

Lue myös:

Uusi lemppari: luonnonkosmetiikan itseruskettava – Zuii Gradual Tan Body Lotion
Vinkkejä ja ohjeita itseruskettavien käyttöön
Ihana Eco by Sonya itseruskettava kasvovesi

Kauneus Iho Testit
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.