Naskaleita ja muttereita

kuva3_0.jpg

Kuolaa, suppoja ja känkkäränkkää… Onneksi väliin mahtuu myös suloisia hymyjä, pieniä päiväunia ja ulkoilua raikkaassa syysilmassa. 

Viime päivinä meillä ei ole siis puuhailtu lähinnä muuta kuin hampaita. Alhaalla loistaa kohta kaksi pientä helmeä, joita lähdemme huomenna työstämään muutamaksi päiväksi anopin hoiviin.

Jahka mummolamatka ja kovimmat hammashommat on ohitse, pääsen taas väkertelemään kaikkia kivoja askareita. Ideat kutkuttelevatkin takaraivossa jo kovasti;)

Rankkojen hammaspäivien pelastukseksi on osoittautunut uusi tuttavuuteni mutteripannu. On muuten hauska pieni poriseva kaveri. Olenkin palkinnut itseni päiväuniaikaan isolla suklaakastike-kaneli-lattella, slups!kuva4_0.jpg

Herkkukahvien kaveriksi pääsi Isyyspakkauksen Tommi K:n herkullinen omppu-jogurttipiirakka. Suosittelen!

kuva5_0.jpg

-innaS

Suhteet Oma elämä Ystävät ja perhe