Bugaboo Cameleon All Black Special Edition

img_3451.jpg

Vaunut saapuivat! Niiden piti tulla vasta ehkä ensi viikolla, jos silloinkaan (ks. Vaunuostoksilla), mutta edellisestä lastista olikin jäänyt yhdet myymättä. Kävin noutamassa vaunut tänään Vaunu-Aitasta ja kärräsin ne bussilla kotiin.

Kymmenen ensimmäistä ajatusta kronologisessa järjestyksessä:

  1. Ovatpa ne kivan näköiset. Hmm, all black. Mitäs nämä valkoiset painikkeet ovat ja mitä rouva niistä sanoo?
  2. Mitenkäs ihmeessä pidän sateenvarjoa tässä tuulessa ja työnnän vaunuja yhtä aikaa? Pitääkin hommata kunnon sadetakki.
  3. Onko soveliasta mennä sisään bussin keskiovesta näyttämättä korttia, vaikka vaunuissa ei edes ole ketään?
  4. Pitääkö minun painaa sisään mennessä tuota lastenvaunupainiketta bussin oven vieressä? Aa, kuski huomasi ja avasi oven.
  5. Vaunut mahtuvat kyllä hyvin bussiin, eikä työntöaisa jää kulkuväylälle.
  6. Katsooko kukaan? Onko se itsestäänselvää, että vaunut ovat tyhjät, ja kukaan ei pidä minua huonona isänä, kun näplään kännykkää? Vai katselevatko ne vain kostein silmin ihaillen, miten mies on lähtenyt liikenteeseen vauvan kanssa?
  7. Kotipysäkki lähestyy. Apua, mistä tämän jarrun saa pois päältä?
  8. Ulko-oven avaaminen ja vaunujen työntäminen sisään yhtäaikaa. Siis miten?
  9. Lastenvaunuvarasto on täynnä remonttitavaraa.
  10. Vaunut mahtuvat hissiin juuri ja juuri.

img_3458.jpg

Ovat ne hienot. Hyvä valinta. Nyt pitäisi saada vaunujen sisällöntuotanto finaaliin.

suhteet oma-elama ystavat-ja-perhe
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.