MyStar-laivalla viihtyisästi Tallinnaan

PR-matka

MyStar-laiva, tuo Tallinkin uusin, toi uutta viihtyisyyttä Tallinnan-reitille.

Mystar

Kun mietit Tallinnan-matkaa, kannattaa tsekata MyStar-laivan aikataulut. Vaikka matka ei kestä kauan, voi siitä ottaa kaikki irti ja nauttia laivan lukuisista ravintoloista, oleskelutiloista ja ostosmahdollisuuksista.

Pääsin tutustumaan laivaan joulukuun neitsytmatkalla. Olin iloisesti yllättynyt laivan sisustuksesta.

Laiva on rakennettu Rauman telekalla. Laivan pituus on yli 200 metriä ja kansia 12.

mystar sisustus
MyStarilla on paljon erilaisia oleskelutiloja.

Sisätilojen suunnittelusta on vastannut dSign Vertti Kivi & Co. Sisustus on mielestäni onnistunut. Tällaiseksi lyhyen matkan laivaksi sieltä löytyy todella monipuolisesti erilaisia oleskelu-, ravintola- ja kahvilatiloja, joissa voi viettää aikaa. Matkustajaloungeja on peräti seitsemän. Kahviloita, baareja ja ravintoloita on myös seitsemän. Omat suosikkini ovat riipputuolialue, jossa voi nautiskella leppoisasta keinunnasta ja Chef’s Kitchen -á la carte -ravintola.

my star viherkasvit
Viherkasveja on käytetty sisustuksessa enemmän kuin monilla muilla laivoilla.

Viihtyisyyttä tuovat kivat valaisimet ja viherkasvit.

Lapsiperheitä on huomioitu mm. lasten Lottemaa -leikkialueella, Family Picnic -alueella ja kaupan lasten tuotteiden osastolla. Superstoressa voi tavata Muumit ja ottaa kuvia niiden kanssa.

mystar lapset
Kaupan lastenosastolta löytyy kivoja tuliaisia.
laivan ostosalue
Taxfree on kaksikerroksinen.
my star kosmetiikka
Kosmetiikkaosastoon on hyvä tutustua huolella.

Säiden lämmetessä kannattaa piipahtaa kannella 10 lasiparvekkeella ja selfiepisteellä – sehän on tätä päivää.

Joko sinä olet matkustanut MyStar-laivalla?

Kaisa

Uusia Tallinna-vinkkejä

kulttuuri matkat
Kommentit (0)
Rekisteröitymällä Lilyyn kommentoit kätevämmin ja voit perustaa oman blogin. Liity yhteisöön tästä.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät merkitty *